ایمان را در بین خودتان، در بین مجموعه تان و در بین زن و بچه تان، خانواده هایتان تقویت کنید. من می خواهم به همۀ شما برادران و جوانان و مردان و زنان عزیز، هشدار بدهم که مراقب خانواده هایتان باشید. (بیانات مقام معظم رهبری در تاریخ 13/7/1383)
پنج شنبه ٣١ مرداد ١٣٩٨
اوقات شرعی
آمار بازدید
 بازدید این صفحه : 14373
 بازدید امروز : 33
 کل بازدید : 354755
 بازدیدکنندگان آنلاين : 1
 زمان بازدید : 0/2340
صفحه اصلی > دفتر امور خانواده > آيه هاي زندگي 
آيه هاي زندگي


دفتر امور خانواده خانواده روزه داری همسرام حلال پوشش لباس
سبک زندگی اسلامی - زندگی خانوادگی
خانواده و روزه داری
در آغاز اسلام، در شب و روز ماه رمضان، آميزش با همسر ممنوع بود و همچنين در ساعت معيّنى از شب مى‏توانستند افطار كنند
 ٠٦:٣١ - 1393/04/21 - نظرات : ٠متن کامل >>
خانواده احترام به والدین احسان به پدر و مادر
آیه های زندگی
تأکید فوق العاده بر احترام به پدر و مادر
وَ قَضَى رَبُّكَ أَلاَّ تَعْبُدُواْ إِلاَّ إِيَّاهُ وَ بِالْوَالِدَيْنِ إِحْسَانًا إِمَّا يَبْلُغَنَّ عِندَكَ الْكِبَرَ أَحَدُهُمَا أَوْ كِلاَهُمَا فَلاَ تَقُل لَّهُمَآ أُفٍّ وَ لاَ تَنْهَرْهُمَا وَ قُل لَّهُمَا قَوْلاً كَرِيمًا(23) و ... . و پروردگارت فرمان داده: جز او را نپرستید؛ و به پدر و مادر نیکى کنید. هرگاه یکى از آن دو، یا هر دو، نزد تو به سنّ پیرى رسند، کمترین اهانتى به آن‌ها روا مدار و بر آن‌ها فریاد مَزن و گفتار (لطیف و سنجیده و) بزرگوارانه به آن‌ها بگو. (23) و ... .
 ١٢:٢٧ - 1392/09/10 - نظرات : ٠متن کامل >>
خانواده آیه های زندگی نقش داوری در دعاوی خانوادگی
آیه های زندگی
نقش داوری در دعاوی خانوادگی
وَ إن خِفتُم شِقاقَ بَینَهُما فَابعَثُوا حَکَماً مِن أهلِهِ وَ حَکَماً مِن أهلِها إن یُریدا إصلاحاً یُوَفِّقِ اللهُ بَینَهُما إن اللهَ کانَ عَلیماً خَبیراً؛ و اگر از جدایى میان آن دو (همسر) بیم داشته باشید، یک داور از خانواده شوهر، و یک داور از خانواده زن انتخاب کنید (تا به کار آنان رسیدگى کنند). اگر ... .
 ٠٩:٤٧ - 1392/08/27 - نظرات : ٠متن کامل >>
آیه های زندگی ازدواج آسان گرفتن ازدواج
آیه های زندگی (آسان گیری در ازدواج)
قالَ إِنِّی أُرِیدُ أَنْ أُنْکِحَکَ إِحْدَى ابْنَتَیَّ هاتَیْنِ عَلى أَنْ تَأْجُرَنِی ثَمانِیَ حِجَجٍ فَإِنْ أَتْمَمْتَ عَشْراً فَمِنْ عِنْدِکَ وَ ما أُرِیدُ أَنْ أَشُقَّ عَلَیْکَ سَتَجِدُنِی إِنْ شاءَ اللهُ مِنَ الصّالِحِینَ
(شعیب) گفت: «من مى خواهم یکى از این دو دخترم رابه همسرى تو درآورم به این شرط که هشت سال براى من کار کنى; و اگر آن را تا ده سال افزایش دهى، (محبّتی) از ناحیه توست; من نمى خواهم کار سنگینى بر دوش تو بگذارم; و ان شاء الله مرا از صالحان خواهى یافت.»
 ١٠:٢٩ - 1392/08/15 - نظرات : ٠متن کامل >>

2 3 4 صفحه بعدی >>